اخبار کوتاه

اخبار کوتاه": "فشرده وقایع روز ایـــران و جهان - يکشنبه - پنجم بهمن ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم ژانويه ۲۰۲۱

. "خوشا به روز وروزگار بشریت که کورش دارد" به نام ایران و به نام ندای آزادی...

حوادث اجتماعی”:اتحادیه اروپا

حوادث اجتماعی”:اتحادیه اروپا" آلمان " ایتالیا " : "تسه چی لوپ" رئیس بزرگترین کارتل مواد مخدر آسیا در فرودگاه آمستردام دستگیر شد

ترفندهای قاچاق مواد مخدر   حوادث اجتماعی”:اتحادیه اروپا" آلمان " ایتالیا " : "تسه چی لوپ"...

اخبار کوتاه

اخبار کوتاه": "فشرده وقایع روز ایـــران و جهان - شنبه - چهارم بهمن ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم ژانويه ۲۰۲۱

. "خوشا به روز وروزگار بشریت که کورش دارد" به نام ایران و به نام ندای آزادی...

• اخبار کوتاه

اخبار کوتاه": "فشرده وقایع روز ایـــران و جهان - يکشنبه - پنجم بهمن ۱۳۹۹ برابر با بيست و چهارم...

یکشنبه, 05 بهمن 1399 23:55

Published in اخبار کوتاه

•   در رژیم توتالیتر

در رژیم توتالیتر ": خامنه‌ای آخوند مرتجع فرقه تبهکار ولی وقیح"پفیوز ترین فرد ننگین تاریخ" باشد...

یکشنبه, 05 بهمن 1399 19:58

Published in گوناگون

•  حوادث اجتماعی”:اتحادیه اروپا

حوادث اجتماعی”:اتحادیه اروپا" آلمان " ایتالیا " : "تسه چی لوپ" رئیس بزرگترین کارتل مواد مخدر آسیا...

یکشنبه, 05 بهمن 1399 17:54

Published in گوناگون

• اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا " آلمان" یونان" لیبی" پناهجویان" فریاد کمک برای نجات ۳۷۴ پناهجو در دریای مدیترانه

یکشنبه, 05 بهمن 1399 15:57

Published in اخبار جهان

•  اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا" آلمان"آمریکا،" روسیه": الکسی ناوالنی منتقد کرملین و پوتین،" در تظاهرات وسیع هزاران...

یکشنبه, 05 بهمن 1399 14:11

Published in اخبار جهان

•  اخبار کوتاه

اخبار کوتاه": "فشرده وقایع روز ایـــران و جهان - شنبه - چهارم بهمن ۱۳۹۹ برابر با بيست و سوم...

شنبه, 04 بهمن 1399 23:41

Published in اخبار کوتاه

•  اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا" آلمان " : مقررات جدید اتحادیه اروپا برای تحریم ناقضان حقوق بشر" ناهید تقوی،...

شنبه, 04 بهمن 1399 17:16

Published in حقوق بشر

زاد روز شاهزاده رضا پهلوی امید ایرانیان به آینده‌ای روشن و تابناک نماد فره ایزدی وارث اورنگ کیانی" را به هم میهنان عزیزمان شاد باش میگوئیم ." پیام شاهزاده رضا پهلوی آرزویم این است کشوری بسازیم که در آن، سهم مردم از ثروت ملی، روی سفره‌های‌شان باشد.

به نام ایران و به نام ندای آزادی ایران

.

"خوشا به روز وروزگار بشریت که کورش دارد"

زاد روز شاهزاده رضا پهلوی امید ایرانیان به آینده‌ای روشن و تابناک نماد فره ایزدی وارث اورنگ کیانی" را به هم میهنان عزیزمان شاد باش میگوئیم ." پیام شاهزاده رضا پهلوی  آرزویم این است کشوری بسازیم که در آن، سهم مردم از ثروت ملی، روی سفره‌های‌شان باشد.

طرح از هنرمند ما بابک

( ایران کشور کورش بزرگ است و  نه کشور صاحب الزمان)

به ایران و سربلندی کشورمان بیندیشیم 

به ایران بیندیشیم 

یاد و راه همه ی جان بخشانِ میهن، گرامی و جاودان باد

به ياد قيام
23 خرداد 1388،
آغاز جنبش سبز
جوانان ايران
عليه حکومت خون آشام اسلامی،
و به ياد
برجسته ترين
نماد سکولار آن:
ندا آقا سلطان

منو يادتون مياد ؟!

منم #ندا...

#ندا_آقاسلطان #سال٨٨ 

‏به یادِ ندا آقاسلطان، مسعود هاشم‌زاده، فاطمه سمسارپور، کاوه سبزعلی‌پور، بهزاد مهاجر، اشکان سهرابی، محرم چگینی، کیانوش آسا، رامین رمضانی، بهمن جنابی، احمد نعیم‌آبادی، امیرحسین طوفان‌پور، ناصر امیرنژاد، یعقوب بروایه، حسام حنیفه و همه جان‌باختگان سرفراز خرداد ۱۳۸۸ ‏نام‌تان جاودان!

یادش را گرامی می داریم.

"حنایت علیه بشریت"

بخشی از جان بازان سر زمین من

یادشان برای همیشه جاودان خواهد ماند 

خبر گزاری مردانی نیوز 

ضمن تسلیت وابراز همدری به مردمان وخانودههای کهن دیارایران 

یاد و راه همه ی جان بخشانِ میهن، گرامی و جاودان باد

چراغ سیمین ایران هرگز خاموش نمی شود

آموزگاران ما را آزاد کنید! کارگران ما را آزاد کنید!
دانشجویان ما را آزاد کنید! فعالان جنبش زنان را آزاد کنید!
همه زندانیان سیاسی و عقیدتی را آزاد کنید!
چگونه با دشمنت به دوستی تا کنم؟
تو رخت زندان تن ات وُ من تماشا کنم؟
تو رخت زندان تن ات، و من بمانم خموش؟
قسم به زن، نازنم اگر محابا کنم
اگرچه تلخ است حق، نمی توانم نهفت
زبان از آن بایدم که آشکارا کنم

شدم گمراه و سرگردان، میان این همه ادیان 

شدم گمراه و سرگردان،

میان این همه ادیان 

میان این تعصب ها، 

میان جنگ مذهب ها!

یکی افکار زرتشتی،

یکی افکار بودایی 

یکی پیغمبرش مانی،

یکی دینش مسلمانی 

یکی در فکر تورات است،

یکی هم هست نصرانی!

هزاران دین و مذهب هست،

در این دنیای انسانی ...

خدا،

یکی... 

ولی... اما...

هزاران فکر روحانی ....

رها کردیم خالق را

گرفتاران ادیانیم!

تعصب چیست در مذهب؟!

مگر نه این که انسانیم 

شادروان " سیمین بهبهانی

نسل انقلاب
اي شيخ ’ بعد فتنه’ باعث شدي كه امروز ،
بیدار شوند جوانان

خودرا شنا سد اكنون’ درفكرچاره با شد 
برگيرد ازتو تاوان 

حق و حقوق او را بر هر غریبه دادی 
از غزه تا به لبنان.

چندين هزاركودك ’رنجور ودلشكسته، 
به آب ولقمه ای نان.

من نه  شهي شنا سم’ ني هرحكومتي را

تا چشم كرده ام باز’ من گوسفند تو چوپان

اما بدان كه امروز  دانيم چه كرده اي تو 
 ميهن كنيم  گلستان

با خون  خود نويسيم  بر هر ديار و شهري

ايمان  و باور من’ 

ايران و  باز هم  ايران

به پا خیزیم با هم بیشه سازیم

نهالان جوان از ریشه سازیم 

فرو رزیم هر افکار بیمار

جهانی بر سر اندیشه سازیم

"یک باغ پر از گل برای  عاشقان ایران"

چون لبخند رو به هر کسی می تونی هدیه کنی اما اشک رو فقط برای کسی می ریزی که نمی خوای از دستش بدی 

عشق شوری است برای زيستن، برای ساختن، برای نو شدن

"  شاهزاده رضا پهلوی نجاتِ ایران از این اَنگل، کارِ یک تَن نیست. کارستانی است ملی که ازخودگذشتگی می‌طلبد." «اگر روزی برگردم، می‌خواهم تمام مدت سفر کنم تا ۴۰ سال محروم بودن از کشورم را جبران کنم.»

Reza Pahlavi

@PahlaviReza

مصاحبه‌‌ام با روزنامه اسپانیایی 

درباره #پیمان_نوین و اهمیت تاسیس یک دموکراسی پایدار در ایران

در این مصاحبه تاکید کردم که مبارزه مردم ایران برای پایان دادن به اشغال‌گری جمهوری اسلامی، یک جنبش خشونت‌پرهیز و بر پایه‌ی نافرمانی مدنی است.

---

نسخه کامل مصاحبه‌ام به زبان فرانسه با شبکه i24 با زیرنویس فارسی

در این مصاحبه به پرسش‌هایی درباره #پیمان_نوین، و نیز رویدادهای منطقه‌ای و جهانی مرتبط با ایران پاسخ دادم.

Reza Pahlavi's Interview with i24 French with Persian subtitles

----

کورش از عمق زمان همواره با ایران ماست

تا که یزدان هست  میهن در همه دوران بجاست

لحظه های شوم شیطانی  که حاکم گشته است

لکه ننگ است ،آن وصله بر آن   جانان خطاست

به ایران و سربلندی کشورمان بیندیشیم

در جهان تا نور خورشید است وماه

عشق ایرانی به نوروز است وشاه

"پادشاه فقید محمد رضا شاه پهلوی"

از ازل گردون مقدر کرد در ملک کیان 

بر دل  ایرانیان اینگونه تصمیم   و نگاه

گر زمانی بر سر ما آمد آن نوعی دگر

بی سرانجام اوفتاد اقبال ایرانی بچاه

ضامن شادی و آسایش بود آن پادشاه

از وجود او شکفته شد گل و دشت و گیاه

نبض گیتی میزند آرام با هر زمزمه

بر طبیعت بنگر آن بلبل بخواند در پگاه

هر که با آن شه نشیند در سرای

برگزیند بهترین زندگی از هر چه راه

کورش آن بنیان گزار کشور آزادگان

داد پندی تا نصیب ما کند عمق رفاه

بی کفن من را به زیر خاک پنهانم کنید 

تا بگیرم جان  از این خاک سیاه

هم وطن  بر دل نشان  این  عاشقی

تا رسیم بر قله های  مجد  و جاه

خانه خراب !
عذر تلخی شراب بر گردن پیمانه نیست

هر که ره گم کرد تقصیر ره میخانه نیست

گر بنا را کج نهادیم   و خرابی شد پدید

آن خرابیها  زخاک وسرزمین وخانه نیست

ایران من امروز همه دل نگران است .

هر گوشه آن خاک بدست دگران است .

ایرانی آزاده کجا دیده کسی بر سر قدرت ؟

بر جایگه رخش نگر  ، جمع خران است

Unterhaltung

Reza Pahlavi

از پیام‌های تبریک تولد بیشمار و پرمهر شما سپاسگزارم

از پیام‌های تبریک تولد بیشمار و پرمهر شما سپاسگزارم. آرزویم این است که کودکان سرزمینم از دسترسی به درمان و آموزش استاندارد محروم نباشند. 

جشن من روزی‌ست که همراه هم به فقر و تبعیض و محرومیت در ایران‌ پایان دهیم و کشوری بسازیم که در آن، سهم مردم از ثروت ملی، روی سفره‌های‌شان باشد.

"خوشا به روز وروزگار بشریت که کورش دارد"

خجسته زادروز تولد اعلیحضرت رضا شاه دوم پهلوی فرخنده باد!

در جهان تا نور خورشید است وماه

عشق ایرانی به نوروز است وشاه

شاهزاده رضا پهلوی

خجسته زادروز تولد اعلیحضرت رضا شاه دوم پهلوی فرخنده باد!

زاد روز شاهزاده رضا پهلوی امید ایرانیان به آینده‌ای روشن و تابناک نماد فره ایزدی وارث اورنگ کیانی" را به هم میهنان عزیزمان شاد باش میگوئیم .

گفتار" 

خبر گزاری مردانی نیوز

نهم آبانماه هر سال روز امید ایرانیان به آینده‌ای روشن و تابناک و سرافراز است روزی است که شاهزاده رضا پهلوی در یکی ازساده ترین و معمولی ترین بیمارستانهای تهران  قدم بر عرصه وجودی نهادند تا امروز

شاهد باشیم همو است که در صف اول مبارزات رهائی بخش  همراه با میلیونها عاشقان ایران و ایرانی بر علیه ظلم و فساد وتباهی حاکم بر میهنمان قیام کرده‌اند  .

در آن روز باشکوه و با عظمت در تمامی مسیر از بیمارستان مولوی تا کاخ شاهنشاهی میلیونها ایرانیان مشتاقان با رقص و پایکوبی و پخش سرودهای ملی میهنی مقدمش را گرامی  ونقل وشیرینی و   آجیل از

سوی مردم بین همان مردم پخش میکردند .

پرورش شاهزاده عزیزمان  که با آخرین روشهای مدرن روز اعم از تعلیم و تربیت و آموزشهای گوناگون جسمی و روحی که ایشان خود از ضریب هوش بالائی برخوردارند و نیز تحصیلات عالی و نیز گذراندن دوره

خلبانی و کسب اجازه پرواز و از سوی دیگر  مطالعه تاریخ کشورمان  در زمینه‌های سیاسی فرهنگی و هویتی موجب گردیده  تا شاهزاده بسیار با تجربه و کار آزموده در سطح جامعه ایران و بین الملل چون خورشید

در خشنده بر تاریکی ها  تابنده باشند .

افکار عالی و بلند شاهزاده عزیز ما که حتی فراتر از دنیای مدرن و امروز است میتواند راه گشای زندگی نوین و سر آغازی بر دوران عظمت و سربلندی دوباره ایران و ایرانی گردد.

مشتاقان راه ملی میهنی و عاشقان ایران زمین با الگو قراردادن مکتب شاهزاده که همان ایران دوستی و صلح طلبی است  همواره در آرزوی بازگشت مجد و عظمت و تاریخ و فرهنگ و هویت ایرانیان همراه شاهزاده 

عزیز به سرزمینمان روز شماری میکنند .

این روز پر خیر وبرکت را به پیشگاه علیاحضرت شهبانوی بزرگوار و شاهزاده عزیز و همسر و فرزندانشان و اعضای خاندان جلیل سلطنتی و ملت شریف و قدر شناس ایران زمین صمیمانه شادباش میگوئیم و از

پروردگار توانا میخواهیم سال آینده همه ایرانیان کوچ کرده و در کنج غربت نشسته همراه با شاهزاده گرامی و  علیاحضرت شهبانو و بستگان و وابستگان جشن پیروزی را در کشورمان و در میدان شهیا د برگزار کنیم

به امید آنروز که بسیار هم نزدیک است …

مدیریت  و مدیر ان  فنی و شورای نویسندگان خبرگزاری مردانی نیوز

به نام ایران و به نام ندای آزادی ایران

زندگی اتان همیشه سبز باد .

چو ایران مباشد تن من مباد

نشان دودمان پهلوی

سالروز  تولد  شاهزاده رضا پهلوی را گرامی میداریم

هم میهنان عزیزم،

در طی سالیانی که به دور از میهن و در غربت بوده ام همیشه پشتیبانی های بی شائبۀ شما از دیدگاه ها و نظریاتم موجب دلگرمی ام بوده و انگیزۀ اصلی و نیروبخش من در ادامۀ مبارزه.

اکنون برای آنکه قدردانی خود را نسبت به این همه مهر و پشتیبانی پاکدلانه ابراز دارم،  مایلم یکی از خصوصی ترین و ارزشمندترین یادگارهایی که از پدرم دارم و آن تنها نامه ای است که در دوران تحصیل در آمریکا 

از ایشان دریافت کردم را با شما عزیزان سهیم شوم.

رضا پهلوی

متنِ نامه به شرحِ زیر است:

۲۵ مهر ۱۳۵۷

رضای عزیزم

از خواندن نامۀ تو خوشحال شدم همچنین از شنیدن صدای عزیزت هر هفته نتایج بسیار خوبی که در مدرسه بدست آورده چه از لحاظ پرواز چه از لحاظ درس خیلی باعث خوشحالی است و تعریفی که آمریکایی ها

از تو می کنند باعث سرفرازی است البته دلم برای تو تنگ شده ولی می دانم کاری که انجام می دهی چقدر مفید است و از حالا بغیر از درس مستقیم خودت چقدر مطالب مفید دیگری یاد می گیری انشاء الله مابقی 

دوران دورۀ خلبانی بهمین خوبی طی شده و بتوانم پسر عزیز خود را دوباره به بینم و به بوسم  ما هم در اینجا خیلی مشغولیم تا خدا چه خواهد مامان  فرح ناز علیرضا لیلی همه بحمد الله خوبند الان یک هفته است

که به نیاوران آمده ایم و هوا فعلا ایدأل است امسال بخاطر زلزله طبس جشن های ۴  و ۹ آبان گرفته نمی شود انشاء الله دهات مخروبه زودتر ساخته شود و مردم آسایشی پیدا کنند با بهترین آرزوهایم برای تو هزار

بار می بوسمت

پدرت محمدرضا پهلوی

سالروز  تولد  شاهزاده رضا پهلوی را گرامی میداریم .

در روز 9 آبانماه سال 1339 در بیمارستان مولوی تهران شاهزاده رضا پهلوی دیده به جهان گشودند و ملت ایران در سرتاسر میهن به جشن وپایکوبی و نشاط وشادی برخاستند .

شاهزاده رضا پهلوی از معدود شاهزاد ه  های سلسله پادشاهانی بشمار میروند که بعد از انقراض دودمان پادشاهی  کشورمان که موقتا چنان حادثه شومی اتفاق افتاد ،  پرچمدار مبارزات رهائی بخش  را بر عهده توانای خود گرفتند .

شاهزاده عزیز و گرامی که از ایشان بعنوان فرزند ملت ایران یاد میبرند ،  در نهایت تلاش و کوشش  با برخورداری از  مطالعات عمیق سیاسی و آگاهی به مسائل حقوق بین الملل و نیز روحیه آزادیخواهی و

دموکراتی ، همواره سعی داشته  و دارند تا با برگزاری مصاحبه ها و مشارکت در تمامی رویدادهای مهم جهانی که به ایران و ملت ایران ارتباط دارد ،  راهی بسوی روشنائی و نجات از اهریمن خرافات دینی ،  برای

نسلهای ایران زمین پیش روی جوانان برومند قرار دهند .

از اینروست که  میلیونها  ایرانیانان با حمایت گسترده از برنامه ها و حرکت های ایشان ،

در انتظار دگرگونی های عمیق جامعه و تحول سیستم حکومتی در ایران لحظه شماری میکنند  تا به آرزوی دیرینه اشان برسند که خواهند رسید .

مدیریت ومدیران فنی و شورای نویسندگان خبرگزاری مردانی نیوز..

بدینوسیله زاد روز شاهزاده عزیز و ارجمند آن وارث  قانونی  نظام پادشاهی در ایران را به پیشگاه علیاحضرت شهبانوی گرامی و همسر و فرزندان ایشان صمیمانه شادباش معروض میدارند و از پروردگار توانا

سلامتی و توفیق شاهزاده مبارز میهن دوستمان را تا پیروزی نهائی آرزومندیم .

پاینده و سرفراز ایران وایرانی .

این گزار شها در  حال  تکمیل شدن است 

خبر گزاری مردانی نیوز  

بیشتر بخوانید مطالب مرتبط  در  این ضمیمه از   

پیام شاهزاده رضا پهلوی به مردم #پیمان_نوین "روی نجات ایران متمرکز شویم" روزگار ما روزگار خیزش وسر داری خود مردم است" شاهزاده رضا پهلوی در گفتگو با مجله سوئیسی" فرزند ارشد پادشاه فقید ایران در صحنه است تا سرنگونی رژیم در ایران را برنامه‌ریزی کند.

خبرنامه خبرگزاری مردانی نیوز

به زبانهای دیگر

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
شما اینجا هستید: خانه فرهنگ و هنر زاد روز شاهزاده رضا پهلوی امید ایرانیان به آینده‌ای روشن و تابناک نماد فره ایزدی وارث اورنگ کیانی" را به هم میهنان عزیزمان شاد باش میگوئیم ." پیام شاهزاده رضا پهلوی آرزویم این است کشوری بسازیم که در آن، سهم مردم از ثروت ملی، روی سفره‌های‌شان باشد.